חיות מחמד מעבר לדירה חדשה

חיות מחמד מעבר לדירה חדשה

מאת אהובה אילן

 מעבר לדירה או בית חדש הינו תהליך קשה.

האריזה, הניקיון ולאחר מכן פרוק האריזה וכל הדרמות הכרוכות בכך, כולל טפול בפרטים רבים, גורם ללחצים פיזיים ונפשיים. אולם, אנו שוכחים לעתים כי חיות המחמד שלנו לחוצות גם כן. 

הבעיה המסוכנת הראשונה העומדת בפניך הינה שהכלב או החתול ימלטו מביתך החדש וילכו לאיבוד, מאחר והסביבה החדשה עדיין אינה מוכרת להם.

לגבי כלבים יש לבדוק, במידה והם יוצאים לחצר, כי המקום מגודר היטב. 

לגבי חתולים המצב מסובך יותר. יש להחזיק את החתול בבית בין שבועיים לשלושה על מנת שיכיר את הטריטוריה החדשה שלו. השתדל בתקופה זו לתת לחתול מדי פעם צ'ופרים, לחלק את מזונו ליותר פעמים ביום, על מנת לתת לו הרגשה כי המעבר למקום החדש מעניק הנאות מיוחדות. רצוי להביא מהבית הקודם פריטים השייכים לחתול כגון: מיטה, צעצועים, כלי אוכל וארגז צרכים הנושאים את ריחו. במידת האפשר תן לו לעלות על מקומות גבוהים הסמוכים לחלון ממנו יוכל לצפות על הטריטוריה החדשה שלו וזאת לפני שיצא החוצה (במידה והוא חתול בית-חוץ). 

אפשרות נוספת הינה לקחת מגבת או מטלית קטנה לחה, לשפשף אותה על גוף החתול במיוחד מסביב לפנים על מנת להסיר מעט מריחו. לאחר מכן שפשף עם המגבת משטחים בולטים סביב הדירה, כגון פינות רהיטים ופתחים, על מנת שיספגו את ריחו ויאפשרו לו להתאקלם מהר יותר. 

לשחרר כלב בחצר קל יותר מאשר חתול. שיטה אחת הינה להכניס את החתול לכלוב נשיאה ולהעמידו בגינה במקום מוצל ולאפשר לו לצפות בסביבה. מדי יום מספר פעמים (אין להשאירו ללא השגחה). 

רצוי לשחרר את החתול לחצר מיד לאחר האכלתו בבית על מנת להרגילו למקום ההאכלה. 

ח ש ו ב  להשגיח כי על חיות המחמד יהיה תג הכולל מספר טלפון. 

ח ש ו ב  לזכור כי אין להשאיר חיית מחמד בתוך מכונית, במזג אויר חם. החום במכונית יכול להגיע בקלות ל-35 מעלות צלזיוס ויותר ועלול לגרום למכת חום ואפילו מוות.