לפני העליה למטוס

חמישה צעדים עיקריים לפני העליה למטוס

חלק מהדרישות אורכות זמן, או שנדרש זמן המתנה ארוך יחסית מביצוע הבדיקה ו/ או החיסון ועד לקבלת האישור, לכן יש להיערך לכך מבעוד מועד.
1. לפני הכל עליכם לברר מול הרשויות במדינה אליה אתם מגיעים מה הדרישות ולפעול בהתאם. הנחיות אלו משתנות מאוד בין מדינה למדינה ואף מתעדכנות מעת לעת, וזו אחריותכם לבדוק זאת על מנת להבטיח את כניסת בעל החיים שלכם.
2. בדיקת נוגדני כלבת: חלק מהמדינות (האיחוד האירופי למשל) דורשות רמת נוגדני כלבת מינימלית. תוצאות בדיקה תקינה יכולות להיות תקפות לכל אורך חיי הכלב, כל עוד מקפידים על מתן חיסון כלבת עד 365 יום. גם אם למדינה אליה אתם נוסעים לא דורשים בדיקה זו, היא חיונית על מנת לחזור עם הכלב ארצה.
3. חיסון נגד כלבת: כל בעל חיים שיוצא מישראל חייב להיות מחוסן נגד כלבת (נדרש עבור כלבים וחתולים).
4. חיסונים וטיפולים אחרים: מדינות שונות דורשות מתן חיסון ו/או טיפול (תילוע למשל) לפני הכניסה למדינה. דאגו לברר מה נדרש וכמה זמן לפני הטיסה.
5. תעודת בריאות: כחלק מייצוא חיית מחמד מחוץ לישראל עליכם לעבור בדיקת בריאות עד 10 ימים לפני הטיסה ולהחתים את הוטרינר שלכם על התעודה, וכן לגשת לוטרינר הממשלתי (חדרה או בית דגן) ולהחתים את התעודה שם. תעודה זו משתנה בין מדינות, ניתן לעיין באתר משרד החקלאות.
אנו במרכז רפואי וטרינרי אילן נשמח לעמוד לרשותכם וללוות אתכם בתהליך.