הכן את חיית המחמד שלך לחורף

הכן את חיית המחמד שלך לחורף

מזג אויר קר עלול להקשות על חיות מחמד כפי שהוא מקשה על אנשים. לפעמים שוכחים הבעלים שחיות המחמד שלהם התרגלו למקלט הפנימי החם כפי שהם נוהגים.

ישנם דברים שביכולתך לעשות על מנת לשמור את חיית המחמד בטוחה וחמה.

רצוי לקחת את חיית המחמד לוטרינר/ית לבדיקה כללית על מנת להבטיח שאין כל בעיה רפואית שתגרום להם להיות פגיעים יותר לקור. חלק מחיות המחמד יכולות לשהות בחוץ בבטחון בחורף יותר מאשר אחרות. גזעי חיות ארוכות שיער יסבלו פחות מקצרי השיער.

מצבים כגון סכרת, מחלות לב, וכליות וכן חוסר איזון הורמונלי – עלולים לפגום ביכולת חיית המחמד לווסת את חום גופה. חיות מחמד צעירות וכן מאד מבוגרות פגיעות יותר למזג אויר קר.

חתולים יצטנפו כמעט בכל מקום על מנת לשמור על חום גופם – כולל מנועי מכוניות. חתולים הנלכדים במנוע המסתובב עלולים להיפצע קשות או להיהרג. לפני שאת/ה מתניע את מכוניתך בדוק מתחת למכונית או גרום לרעש על גבי מכסה המנוע על מנת לוודא שחתול אל נמצא בפנים.

היה עדין במיוחד, במשך החורף, עם חיות מחמד מבוגרות הסובלות מבעיות מפרקים. הקור יכול לגרום לקשיות המפרקים והטפול בהן יהיה קשה יותר. עמוד צמוד לחיית המחמד כאשר היא מטפסת במדרגות או קופצת על הרהיטים. שקול להתאים את סביבתה על מנת להקל עליה להסתובב.

היפותרמיה – או טמפרטורת גוף מתחת לנורמה, הינו מצב המתרחש כאשר אין ביכולת החיה לשמור על חום גופה מנפילה מתחת לנורמה. זה קורה כאשר החיות שוהות יותר מדי בטמפרטורה קרה, או כאשר חיות עם מחזור דם לקוי חשופות לקור.

אף על פי שמזג האויר בארצנו אינו מצטיין בטמפרטורה נמוכה במיוחד – כדאי להתיחס לאמור לעיל במקרה הצורך.